O pekárně ...


Pekárna KLAS je řemeslná pekárna s vlastní prodejnou pečiva, která v roce 2016 oslavila 20. výročí svého vzniku.
 

Od počátku fungování je naším hlavním cílem uspokojit zákazníka a vždy mu nabídnout vysoce kvalitní a čerstvé pečivo.
 

Při výrobě pečiva klademe důraz na dodržování přísných hygienických požadavků a právních norem. Vždy používáme kvalitní a čerstvé suroviny od tuzemských a regionálních dodavatelů a producentů.
 

Základním výrobkem pekárny KLAS je pšenično-žitný kmínový chléb. Ten je výjimečný tím, že je dozlatova pečený, má křupavou – zvonící kůrku, vyniká jemnou vláčnou chlebovou chutí aromatizovanou kmínem. Je pečený dle původní receptury, a při jeho výrobě převládá velký podíl ruční práce. Při správném uskladnění v domácnosti vyniká také svojí trvanlivostí. Díky těmto vlastnostem obdržel v roce 2012 známku Regionální produkt.

Známku uděluje ZERA - Zemědělská a ekologická regionální agentura, o.s. na základě rozhodnutí nezávislé Certifikační komise po splnění přísných kritérií, které zohledňují především původ výrobku v regionu, originalitu, ekologickou šetrnost a podíl ruční práce.
 

Kromě pšenično-žitného chleba, vyrábíme také chleby speciální, jako jsou např.: samožitný chléb (obsahuje 90 % žitné mouky), burákový chléb, cibulový, škvarkový nebo chléb KLAS, který je pečený dle tajné receptury majitele.
Dále se zabýváme výrobou:

- běžného pečiva (rohlíky, pletýnky, bagety, veky),

- tmavého a vícezrnného pečiva,

- sladkého pečiva kynutého (koláčky, loupáčky, vánočky, záviny, koblihy),

- plundrového pečiva,

- trvanlivého pečiva,

- pečiva s náhradním sladidlem určené pro diabetiky,

- speciálního pečiva pro Catering (banketky, bagetky),

- pečiva pro zvláštní příležitosti – oslavy, dary apod. (maxi koláče, svatební koláčky …)

 

Širokým sortimentem pekařských výrobků zásobujeme větší i menší obchody, dále domovy dětí, domovy důchodců, školská a nemocniční zařízení (Nemocnice Třebíč, Nemocnice Znojmo), různá rekreační zařízení a dětské tábory na území Třebíčska, Náměšťska, Znojemka i Jemnicka. Pravidelně se také zúčastníme různých řemeslných trhů, kde je možné pečivo také zakoupit.

 

Pečivo v celém širokém sortimentu je možné také denně zakoupit v prodejně pekárny v Jaroměřicích na Rokytnu, na ulici Březinova 89 (silnice vedoucí na Třebíč) – v objektu Pekárny KLAS.


 

 

 

 


 

 

Řekli o nás

Konečně někdo oslavil i "obyčejný" chleba

Jak jsme jen na něj mohli zapomenout? Na chléb! Všechno má dávno už svoji slavnost. Víno vinobraní, pivo slavnosti piva, švestky trnkobraní nebo rovnou...

Horácké noviny

Další pětice výrobků získala značku Vysočina regionální produkt

Certifikační komise udělila v listopadu značku Vysočina regionální produkt kterou mohou jejich výrobci označovat své produkty, dalším pěti výrobkům.

Deník Vysočina

Náš certifikát